Vyhľadávanie našlo 18 výsledkov

Return

Re: Co moze byt rybke?

Mohlo by to byť preto, že sa rybka chce zbaviť nejakých parazitov. Prípadne niečo zhltla a chce to vypľuť.
od simon
Pon 21. Apr 2014 12:29:59
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Zelená Amerika 1300L

Náročné na realizáciu, ale nemá to chybu. Bez komentára.
od simon
Pia 22. Feb 2013 13:54:55
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: poradte ryby tanganika do 160 L akva 100x40x40 okrem šnekov

Súhlasím s tým, čo ti napísal Admin. Pouvažoval by som aj nad N. Brichardami alebo Leleupkami. Určite by som tam dal šnekáčov, pretože v tom akvarku sa stále niečo deje, keď sú tam. A taký poter to je pochúťka pre viac druhov rýb. Altolamprologusy majú na to svoju techniku. Ak nechceš rozmnožovacie akvarko, tak to nie je podstatné, či ti z poteru zostane viac či menej mladých rýb. :wave: Na tomto portály si nájdeš všetko, čo potrebuješ vedieť. Ja tiež teraz pracujem na založení nového akva a tu som si našiel všetko. :yes Tropeusy by som určite nedával.
od simon
Pon 25. Feb 2013 12:57:27
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: brichardi neolamprologus

Ja mám brichardy, kalvusy, julidochromisy, ulitníky a nie je problém. Brichardy žijú v rodinných skupinách. Je to teritoriálna ryba. Do svojho teritória nepustí ani väčšie ryby. Ak je v akva dosť priestoru, nemal by byť problém, v opačnom prípade je možné, že ostatné ryby budú zahnané "do kúta". Ale je to veľmi zaujímavá ryba. Poter strážia obaja rodičia a pri strážení sa vymieňajú. Môže sa stať, že neres sa opakuje aj po mesiaci a tak žijú spolu viaceré generácie. Aj mladé rybky sa potom zapájajú do obrany svojho teritória. Spolužitie by nemal byť problém, ak je dostatok únikových miest a úkrytov. Kalvusy sa neboja a dokážu si presadiť svoje. Majú dobrú a účinnú obranu. Julidochromisy obývajú viac dutiny a jaskyne. Tam by tiež nemal byť problém. Ulitníky (šnekáče) majú vlastné obývačky. Neviem aké je spolužitie s inými rybami. Ak dáš dva druhy rýb, väčšinou je to tak, že jeden druh má svoje územie, druhý svoje. S inými duhmi nemám skúsenosti. Ale ako som pozeral nejaké videá, tak keď bolo viac druhov rýb vo väčšom akva, spolužitie bolo v pohode. Asi je potrebné aj niečo odskúšať a potom vyselektovať. Určite ti ešte poradia ďalší a skúsenejší. ;)
od simon
Sob 02. Mar 2013 11:30:22
 
Jump to forum
Jump to topic

Nie ste oprávnený čítať toto fórum
od simon
Štv 07. Mar 2013 21:08:22
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: cca 600 L Amerika

Laco ti poradil presne čo máš robiť. Musíš sa rozhodnúť čo chceš, naštudovať, prehodnotiť a potom riešiť. Nie je na zahodenie vedieť, akú máš vodu vo vodovode, prípadne v studni. Tu na portáli nájdeš veľa potrebných a dobrých informácií. Musíš mať vytvorené v akváriu také podmienky, aké ryby (konkrétny biotop) potrebujú pre život. A hlavne tie podmienky (zloženie vody) udržať bez väčších výkyvov. :yes Držím palce.
Som len začiatočník a teraz pracujem na zriadení akvária. Ale niečomu som sa už priučil.
od simon
Str 15. Máj 2013 19:46:57
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Akvarium do SDK priecky

Vdaka za napady....taktiez ma napadol ten kuchynsky mechanizmus musim pogooglit...ale napad c.1 momentalne.A bude stacit pristup z jednej strany?? A na aku vysku ten servisny otvor minimalne??
Vdaka vam....
Servisný otvor si už musíš určiť sám podľa výšky, hĺbky akvária tak, aby si mal priestor na potrebné práce v akva. Keď je aj klasická nádrž s obyčajným krytom a je pri stene, tak najlepšie je mať priestor po dĺžke, väčšinou sa kryt vyklápa po dĺžke, prípadne je rozdelený na dve časti. Musíš brať do úvahy, že akva budeš chcieť po čase prerobiť, prestavať, prípadne vyloviť ryby, budeš meniť pozadie, dekoráciu, osvetlenie, budeš odkaľovať. A na to musíš mať dostatočný priestor hlavne nad akva, aby si tieto práce mohol vykonať bez obmedzenia a kryt ti pri tom neprekážal, aby si ho nemusel demontovať. To je asi všetko, čo ma teraz napadlo.
od simon
Ned 19. Máj 2013 13:11:48
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Zakladam 200L Tanganiku ( a mam par otazok )

mate niekto skusenosti ako spolu vychadzaju tie ryby co tam chcem mat s prisavnikmi?
chcel by som tam dat peckoltia L 213
Ja mám takmer obdobnú osádku a aj prísavníka (Gibiceps). Je to bez problémov akurát Julidky do neho dosť idú a odháňajú ho zo svojich priestorov. Cez deň je ale väčšinou schovaný. Asi viacej pracuje v noci.
od simon
Pon 22. Júl 2013 20:05:13
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Skoro rozvodová 300-ka

Kofola ti napísal všetko podstatné, ja by som niečo doplnil:
1.Je to dostatočná nosnosť danej konštrukcie. Máš tam šesť priečok. Pod dno akva by som dal manipulačnú dosku aká býva na kuchynských linkách. Zosilnil by som aj zadné čelo. Je to bukasová konštrukcia a radšej to poisti.
2. Je to dostatočná stabilita drevenej konštrukcie.
3. Jednu dosku by som dal pod celé dno akva, to určite. Či už to bude 3cm, alebo 1,8 cm hrubá, určite pod celé dno.
4. Ak bude akva kratšie od dosky pod ním, nebude to vadiť.
5. Ak je teraz výška stolíka 95 cm a zdvihneš to ešte buď o 1,8 cm alebo 3 cm doskou pod dno a plus k tomu ešte 10 cm polyst., 1cm sklo, 50 cm akva, 95+3+10+1+50=159+ výška krytu. Nebude to vysoko?
6. Skrinku nie je potrebné olištovať. Ja som to urobil z estetického dôvodu ale je to aj ako nárazník pri manipulácii napr. s nábytkom a pod.
7. Výkon terajších filtrov postačuje. Ak bude primeraný počet rýb.
8. Ryby môžeš tam dať po pár dňoch.
9. Pokiaľ sa ti voda nepokazí, neskysne, môžeš ju použiť. Ale v týchto teplotách by som ju dlhšie ako 3 dni bez prevzdušnenia stáť nenechal. Čím skôr ju použiješ, tým lepšie.
A čo sa týka kameňov, daj tam také, aké sa ti páčia.
od simon
Štv 01. Aug 2013 20:29:44
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Zakladam 200L Tanganiku ( a mam par otazok )

este sa chcem spytat, ako tam budem mat tie multifasciatus a leleupi, mam tam dost ulit ze pokrivaju dost velku cast dna a je tam malo volneho priestoru. potrebuju leleupi volny piesok aby si vedeli bagrovat a premiestnovat piesok? nebude im vadit ked su po celom dne ulity?prypadne ulity hned pry vchode v potencionalne obyvatelnej pukline?
Leleupi nebagrujú ani nič s pieskom nerobia, teda nepotrebujú piesok na bagrovanie, nebude im vadiť, že sú ulity po celom dne a nevadí, že sú ulity pri nejakom úkryte.
Okolo ulít hľadajú zapadnutú potravu a tak dráždia multíkov.
Multíky budú okolo ulít bagrovať a prispôsobovať si to na vlastnú potrebu. Urobia si bývanie z troch , prípadne piatich ulít. Piesok povyberajú tak, že sa im ulity potom posúvajú k sebe do vybagrovaného priestoru. Urobia si kolónie a potom sa medzi sebou hašteria. Raz za čas sa ale spoja do takého húfu tak v počte 5-8, oboplávajú spolu okolo kameňov, koreňa a potom znova idú domov a pokračujú v práci a obrane svojho priestoru. Ak vyrastú, budú sa pokúšať ulity premiestňovať.
Ja som mal ulity takmer po celom dne a zo začiatku som z nich povyberal von. Potom som ich ale dal naspäť. Všetko sa to nejak zmenšilo tým, že to zhromaždili do kolónií.
Však uvidíš. Je to divadlo.
od simon
Pia 09. Aug 2013 8:57:03
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Darwinova nočná mora

Máš to pekne vyskladané. Ten celkový pohľad je dobrý. Pekné akvarko. :claps: Mohol by si dať nejaké foto komplet aj so skrinkou. Viem že na začiatku je, ale tam je to tmavé.
S vkladaním foto som na tom podobne, ba horšie. Mne s tým musí pomôcť syn, keď je doma. Keby som nebo prinútený, nikdy by som si k počítaču ani len nesadol. Zo začiatku, keď som okolo neho len prechádzal, robili sa mi vyrážky. Ale zase, keby som ho nemal, nemal by som napr. aj o tomto portály ani šajnu, čo by bola škoda.
od simon
Pon 05. Aug 2013 13:37:40
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: SOS problém s akva a rybami

Včera som vymenila ďalšiu cca 1/3 akva za odstatu vodu. Naliala som nitrivec podla postupu. Povlak do rana zmizol. Mam dnes opäť meniť vodu, alebo radšej nie (kvôli pridanemu nitrivecu) mam ho dnes pridať znovu? Ďakujem za radu.
Nemám skúsenosti s nitrif. baktériami ani s podávaním liečiv. Ja by som postupoval podľa návodu. Daj tam toľko, koľko je v návode. Možno sa to dá opakovať aj dva, či tri-krát po sebe. Určitú dobu by to malo asi pôsobiť a potom skontroluj hodnoty vody.
Neviem aké kvalitné sú tieto testy 3- atď ...v jednom. Možno iný majú s nimi skúsenosti. Ja používam SERA testy na pH, NO2, NO3,dGH - každá hodnota sa testuje osobitne. Myslím, že sú kvalitné. Ale to možno aj tie tvoje.
A ten povlak. Je to nejaká usadenina v akvárku, alebo si tým myslela zákal?
od simon
Štv 31. Okt 2013 10:52:48
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Malawi 200L zaciatocnik

jurajlo píše:co uprednostnujete tryskualebo rampu?

Trysku s difúzorom.
od simon
Uto 05. Nov 2013 14:02:11
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Anubias

Svietim 2x20watt co si myslim nieje vela a denne svetlo moze byt mam to v hale a ta je presklena
.
No teraz v zime je denneho svetla velmi malo .....a nemalo by sa od vela svetla skor zelenat?
Mam to skusit zatemnit? a co potom :roll: bude v lete?

Nie je to pod oknom a z jednej strany tma
Mne keď sa začali robiť riasy, vypol som osvetlenie a zapínam ho vtedy, keď sa idem pozerať a kŕmiť. Riasy zmyzli. To bolo v lete. Teraz, keď je zimné obdobie, tak svietim viac, aby nebol veľmi krátky deň.
od simon
Uto 28. Jan 2014 11:51:48
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Filtrácia do 115l akva

Myslím, že v rastlinkových akvárkach by mala mať voda miernejšie prúdenie. Pri cichlidových to nie je problém. Obmedzovanie prietoku. Ak to nie je už dané výrobcom, tak by to asi nebolo vhodné. Čerpadlo bude tlačiť stále tak ako je stavené a ty uzatvoríš prietok. Dalo by sa to vyriešiť tak, že by si na výtlaku pripevnil rozšírenú koncovku, v ktorej by sa prúd vody spomalil.
od simon
Ned 09. Feb 2014 12:49:17
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Syndróm novozaloženého akvária

mam 15ks similisom, 2ks leleupy a 1ks julidochromis tran. Mysliš že nechat 10L povodnej vody, prevzdušnovat kamenom vo vedre ostatne nahodit do akva plus startovacie kultura a o cca 2dni tam vpustit ryby?
Áno, tak. Tých rýb nie je veľa a vo vedre v pohode vydržia aj niekoľko dní. Neviem presne, ale myslím, že po nasadení štartovacích baktérií môžeš dať ryby po 24 hodinách. Postupuj podľa návodu. Ja by som to urobil takto. Pred vypustením rýb pretestovať vodu.
od simon
Pon 10. Feb 2014 18:52:04
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: 128L Tanga

Myslím, že "tú radosť z detských čias", pri "tvorení akva" pocítil každý z akvaristov. Nech sa darí a nech ti robí radosť aj naďalej. Aj pri tvorení väčšej nádrže. :)
od simon
Pon 03. Mar 2014 11:17:00
 
Jump to forum
Jump to topic

Re: Moje nové akvárium

Možno to skúsim, ale musím sa to odhodlať.
Ja som tiež váhal, či dám rastlinky, alebo nie, ale povzbudil ma Gogi, tak som ich tam dal a všetko funguje bez akéhokoľvek zásahu.. Už mi aj kvitli. Nie sú lacné a keď skončia, možno dám umelé. Ale to je budúcnosť. A tá prináša nové veci, takže uvidíme, ako povedal slepý.
od simon
Str 09. Júl 2014 19:54:58
 
Jump to forum
Jump to topic